خانه / حوادث / لحظه شلاق زدن به ۱۲ زن و مرد که عمل حرام کردند / همه خارجی و مسلمان بودند + فیلم

لحظه شلاق زدن به ۱۲ زن و مرد که عمل حرام کردند / همه خارجی و مسلمان بودند + فیلم

لحظه شلاق زدن به ۱۲ زن و مرد که عمل حرام کردند / همه خارجی و مسلمان بودند + فیلم

۱۲زن و مرد در استان آچه اندونزی به‌دلیل «رابطه خارج از ازدواج» در ملا عام تازیانه خوردند. بعد از اجرای این مجازات دست‌کم دو نفر از زن‌ها به دلیل این تنبیه یه سختی قادر به راه رفتن بودند.

 

به گزارش گروه ترجمه رکنا،استان آچه تنها استان اندونزی است که در آن احکام شریعت اجرا می‌شوند.

مقامات این استان اعمالی چون نوشیدن الکل، رابطه جنسی خارج از ازدواج و روابط همجنسگرایانه را جرم تلقی کرده و به دفعات احکامی برای مجازات مرتکبان به اجرا گذاشته‌اند.

گروهی در اواخر سال گذشته در حمله نیروهای امنیتی به هتلی در شهر باندا آچه پایتخت این استان دستگیر شدند. چهار نفر از این افراد به دلیل اینکه با جنس مخالف خود دیده شدند محکوم به هفت ضربه تازیانه شدند. به هشت نفر دیگر به دلیل رابطه خصوصی خارج از ازدواج بین ۱۷ تا ۲۵ ضربه تازیانه زده شد.

این ۱۲ نفر پیش از اجرای این حکم چندین ماه در زندان بودند.

در حین اجرای این حکم توسط ماموران شریعت که صورت خود را پوشانده بودند، برخی از زنان از درد فریاد می‌زدند. در نهایت دست‌کم دو نفر از این زن‌ها با کمک ماموران از صحنه اجرای حکم خارج شدند.

مدافعان حقوق بشر با بی‌رحمانه خواندن تازیانه زدن این مجازات را محکوم کرده‌اند. رئیس جمهوری اندونزی نیز خواهان پایان این احکام شده است.

با این حال این نوع مجازات به طور گسترده‌ای توسط مردم محلی حمایت می شود. ۹۸ درصد از پنج میلیون ساکنان استان آچه را مسلمانان تشکیل می‌دهند.

درباره ی مدیریت علومکده

نجمه برهمند کارشناس روانشناسی عمومی

3 دیدگاه

  1. کلیپ پخش نمیشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *