خانه / اقتصادی / افزایش حقوق کارمندان سال ۹۸

افزایش حقوق کارمندان سال ۹۸

افزایش حقوق کارمندان سال ۹۸

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت: در بودجه سال ۹۸ حدود ۲۰ درصد حقوق کارمندان دولت افزایش می‌باید.

به گزارش خبرنگار برنا از شیراز ساسان تاج گردون در جمع خبرنگاران در مورد لایحه سال ۹۸ اظهار داشت: لایحه بودجه سال ۹۸ برمبنای تحریم‌ها، محدودیت‌های بودجه‌ای، افزایش نرخ تورم و نظام بر درآمد هزینه تعریف‌شده است.

وی با اشاره به اینکه حمایت از معیشت عمومی و عدالت اجتماعی، تقویت انضباط بودجه‌ای و نیز حمایت تولید و اشتغال مهم‌ترین ویژگی‌ها و اهداف تنظیم بودجه سال ۹۸ است، افزود: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ طرح نیمه‌تمام دراستان فارس وجود دار که از این تعداد ۱۵۰ طرح ملی و دارای مشخصه در بخش عمرانی لایحه بودجه‌ قرار دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس خاطرنشان کرد: سقف بودجه کشور در سال جاری از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در سال آینده به ۱۷۰۰ هزار میلیارد تومان و نیز شرکت‌های دولتی از ۸۴۰ هزار میلیارد تومان به ۱۲۷۰ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

تاج گردون تصریح کرد: هزینه عمومی دراستان فارس از ۶۰۰ میلیارد تومان سال جاری به ۷۴۰ میلیارد تومان معادل ۲۲٫۸ درصد در بودجه سال آینده رشد داشته است.

وی اظهارداشت: در سال آینده نیز ۱۵۹ طرح ملی در لایحه بودجه بااعتباری افزون بر ۱۰۸۴ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده است ودراین راستا از ۲ هزار و ۵۰۰ طرح نیمه‌تمام دراستان فارس ۲۳۵ طرح قابل‌واگذاری ۴۵ طرح به بهره‌برداری و به بخش خصوصی واگذار و نیز ۱۷۰ فراخوان برای جذب سرمایه‌گذار ارائه گردیده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس عنوان کرد: اعتبارات عمرانی استانی سال جاری از ۶۱۳ میلیارد تومان به ۶۳۳ میلیارد تومان معادل ۳٫۱ درصد در سال آینده افزایش می یابد.

 

اقتصاد ایران
افزایش حقوق

گزارش فارس، دولت برای سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران خود را ۲۰ درصد لحاظ کرد.

طبق ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۹۸ کشور دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی در بند اول موظف شدند : ضریب ریالی افزایش حقوق را به طور متوسط ۲۰ درصد لحاظ نمایند. رقم قطعی ضریب به تصویب هیات وزیران خواهد رسید. افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار و مستمری‌ها ۲۰ درصد تعیین می‌گردد. رقم قطعی افزایش به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید.

 

در بند (ب) ضوابط مالی آمده است سقف اعتبار مربوط به سرانه اضافه کار کارکنان را در بودجه سال ۹۸ حداکثر معادل اعتبار سرانه اضافه کار در سال ۹۷ پیش‌بینی نمایند.

 

بند (ج) مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) را در بودجه سال ۹۸ معادل ۱۰۷۸۰۰۰ ریال پیش‌بینی نمایند. مبلغ قطعی پاداش پایان سال به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

معمولا طبق سنوات گذشته آنچه برای تهیه و تدوین لایحه بودجه براساس منابع و میزان افزایش هزینه‌ها پیش‌بینی می‌شود مورد تایید هیات وزیران نیز خواهد بود. بنابراین به نظر می‌رسد افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان و عیدی تعیین شده همان رقم گفته شده، قطعی شود.

 

همچنین طبق ضوابط تهیه شده در بخش هزینه‌ها به غیر از ۲۰ درصد افزایش حقوق سایر هزینه‌ها صفر در نظرگرفته شده است و در نتیجه، سقف اعتبارات هزینه‌ای دولت برای سال آینده نیز حدود همان ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت مگر آنکه تغییرات جدید در سایر هزینه‌ ها ایجاد شود.

 

ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۹۸ کشور توسط رئیس جمهور اول آبان ماه ابلاغ شده بود.

درباره ی مدیریت علومکده

نجمه برهمند کارشناس روانشناسی عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *