خانه / اقتصادی / افزایش حقوق معلمان

افزایش حقوق معلمان

فارس: علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در موضوع مطالبات فرهنگیان اظهار داشت:کل مطالبات ۹۴۸ میلیارد تومان بود که اکنون ۱۸۰ میلیارد تومان باقی مانده است که شامل بدهی ۲٫۵ ماهه حق التدریس شاغلین، بدهی ۲٫۵ ماهه خرید خدمات و بخش کوچکی از حق الزحمه امتحانات سال ۹۶ است. افزایش حقوق معلمان

وی ادامه داد:تلاش می کنیم این بدهی در شهریورماه تسویه شود البته یک ۱۴۰۰ میلیارد تومان نیز از پاداش پایان خدمت فرهنگیان باقیمانده است که باید در این ماه از خزانه دریافت کنیم.

الهیار ترکمن درباره بازگرداندن سختی کار و مواردی از حقوق فرهنگیان، گفت:در این خصوص پیگیر هستیم و بخشی را با سازمان اداری و استخدامی کشور داریم تا به جای آن مواردی که حذف شده و با استفاده از اختیارات قانونی که در آن سازمان است از سازوکارهای مواد ۶۵ تا ۶۸ قانون خدمات کشوری به گونه ای امتیازات افزایش یابد که امتیازات از دست رفته فرهنگیان جبران شود.

 

علوم کده
افزایش حقوق

وی افزود:این موضوع نیاز به مجوز شورای توسعه مدیریت دارد که تمام کارهایش انجام شده و رایزنی هایی صورت گرفته است؛ مستندات آماده شده و به آن سازمان ارائه شده است که امیدواریم هرچه زودتر در شورای توسعه مدیریت مطرح شود و بتوانیم برای فرهنگیان اجرا کنیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش درباره پیش بینی امتیازاتی برای نگهداشته بازنشستگان فرهنگی:گفت ماده ۱۰۳ قانون خدمات کشوری به دستگاه های دولتی از جمله وزارت آموزش و پرورش اجازه داده است، بازنشستگی مشاغل تخصصی خودشان را به تعویق بیندازند که البته به نظر کارمند نیز بستگی دارد اما اگر هر فرهنگی درخواست تعویق بازنشستگی دارد، می تواند ادامه کار داشته باشد.

وی تصریح کرد:قانون مدیریت خدمات کشوری در حال دائمی شدن است و از سال آینده دائمی می شود که امتیازات خاصی در آن لایحه دائمی شدن پیش بینی شده است ضمن اینکه بحث رتبه بندی را داریم و تعداد بیشتری از فرهنگیان از آن بهره مند می شوند.

الهیار ترکمن:۵۲۷۰۰ فرهنگی در امسال به سن ۳۰ سال بازنشستگی می رسند که پیش بینی می کنیم ۳۵ هزار نفر تقاضای ادامه کار داشته باشند.

 

کاربران عزیز منتظر پیشنهاد و انتقادات شما هستیم

درباره ی مدیریت علومکده

نجمه برهمند کارشناس روانشناسی عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *