خانه / پزشکی / آیا فلاکا را می شناسید؟؟؟

آیا فلاکا را می شناسید؟؟؟

ماده مخدر وحشتناکی به نام فلاکا که انسان را زامبی میکند.

در ماه گذشته مردی بعد از کشیدن ماده مخدری شبیه کریستال با هجوم از خانه خود خارج شد . در حالیکه لباس خود را از روی عصبانیت چاک داده بود ، شدیداً نعره می زد . برای گرفتن او به پنج افسر پلیس تنومند نیاز بود زیرا نیرویی مافوق انسانی را به معرض نمایش گذاشته بود

چند هفته بعد پلیس فلوریدا مردی را در دوربین های مدار بسته مشاهده کرد که بر اثر مصرف فلاکا قصد داشت شیشه های مقر مرکزی پلیس را خرد کند. در نهایت، در ماه مارس فردی اهل فلوریدا، پس از استعمال فلاکا با یک فنس فلزی خود را سوراخ سوراخ کرده بود.

گزارش ها نشان می دهند مخدر جدید در ایالت فلوریدای آمریکا فراگیر شده، طبق برخی اخبار تایید نشده ایالت های اوهایو و تگزاس نیز گرفتار این روانگردان خطرناک شده اند. از این جهت که ظاهر فلاکا شبیه دانه های کوچک و رنگی داخل گلدان های دکوری است، به آن سنگریزه نیز می گویند.

علوم کده
فلاکا

فلاکا که بصورت سنگ های کریستالی به بازار می آید ، می تواند بلعیده شود ، از بینی بالا کشیده شود، تزریق شود و یا در یک سیگار دود شود . مدت اثر ماده مخدر می تواند ٣ تا ۴ ساعت طول بکشد اما تا چندین روز هم می تواند به تأخیر بیافتد . این ماده هم از لحاظ فیزیکی و هم روانی شدیداً اعتیاد آور است.

فلاکا از ترکیبی بنام آلفا- پی وی پی تولید می شود که این ماده بصورت صنعتی از ماده ای شبیه آمفتامین به نام کاتینون مشتق می گردد. فلاکا معمولاً در چین ، هندوستان یا پاکستان تولید و بسته بندی شده و به آمریکا ارسال می شود . در آمریکا مجدداً بر حسب گرم بسته بندی شده و ممکن است که با مواد مخدر دیگر مانند هروئین ، کوکایین و یا آمفتامین مخلوط شود.

دادستان مرکز استان گلستان گفت: ماده مخدر فلاکا در راه ایران است.

درباره ی مدیریت علومکده

نجمه برهمند کارشناس روانشناسی عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *